19 stycznia 2018

Słowo na dziś

21 Lutego
ZAUFANIE I WDZIĘCZNOŚĆ przeprowadzą cię bezpiecznie przez dzisiejszy dzień.Zaufanie chroni cię przed zatroskaniem i obsesyjnymi myślami,a wdzięczność przed krytykanctwem i narzekaniem-"siostrzanymi grzechami",które łatwo zniewalają.Wpatrywanie się we Mnie jest równoznaczne z ufaniem Mi.To wolny wybór,którego trzeba dokonywać tysiące razy w ciągu dnia. Im częściej decydujesz się Mi ufać,tył łatwiej ci to przychodzi.Schematy myślowe oparte na zaufaniu staną się z czasem utartym szlakiem.Zepchnij kłopoty na obrzeża umysłu,abym to Ja mógł zajmować w nim centralne miejsce.Skupiaj się na Mnie,powierzając Mi swoje trosk
Kol 2,6-7;Ps 141,8;p 5,7

20 Lutego 

NAUCZ SIĘ ŻYĆ,traktując Mnie jako Bazę,w której wszystko ma swój początek.Mieszkam w najgłębszych zakamarkach twojej istoty,w wiekuistej jedności z twoim duchem.I właśnie na tym głębokim poziomie Mój Pokój króluje nieustannie.Nie znajdziesz trwałego pokoju w świecie wokół,w życiowych okolicznościach i relacjach międzyludzkich.Świat zewnętrzny-dotknięty klątwą śmierci i rozkładu-podlega nieustannym zmianom.Ale głęboko w twoim wnętrzu kryje się złota kopalnia Pokoju,z której możesz czerpać,kiedy tylko chcesz.Bez pośpiechu zagłęb się w bogactwa Mojej Obecności,którą w sobie nosisz. Chcę,żebyś coraz częściej traktował Mnie jako Bazę,gdzie wszystko się zaczyna.Tam Moja Miłość trzyma cię w wiekuistych objęciach.Jestem pośród ciebie-nadzieja Chwały.
Kol 3,15;Kol 1,27

19 Lutego

CZUJESZ SIĘ PRZYTŁOCZONY ogromem problemów,zarówno tych dużych, jak i małych. Wszystkie coraz gwałtowniej domagają się twojej uwagi,ale nie wolno ci ulegać tym żądaniom.Gdy masz wrażenie, że życiowe trudności cię osaczają, uwolnij się,spędzając ze Mną czas sam na sam. Przypomnij sobie,kim jestem w całej Mojej Mocy i Chwale,i pokornie przedstaw Mi swoje modlitwy i prośby.Twoje problemy zbledną, gdy spojrzysz na nie w Świetle Mojej Obecności.Możesz nauczyć się weselić we Mnie,swoim Zbawicielu nawet w obliczu przeciwności. Polegaj na Mnie,swojej Sile.Czynię twoje nogi podobne jelenim,prowadzę cię na wyżyny.

 Wj 3,14;Ha 3,17-19

EWANGELIA

(Łk 11, 29-32)
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz".

Oto słowo Pańskie.