13 września 2017

Butterfly Crew

Butterfly Crew

Grupa ma długą i barwną historię i mało kto dzisiaj wie, że ta historia zaczęła się w 1999 roku w Piorunce. Właśnie wtedy powstała tam grupa „Butterfly”. Pierwszy sukces przyszedł już po roku, był nim udany występ podczas otwarcia Mistrzostw Polski w Skatingu w Kędzierzynie-Koźlu. Tam grupa Butterfly została sfilmowana przez ekipę telewizyjnego teleranka. Emisja nagrania była punktem zwrotnym w istnieniu grupy, trudny początek był już za nią.

Grupa Butterfly miała ogromne szczęście, ponieważ dwukrotnie przyjechała do niej na obóz treningowy jedna z najlepszych wtedy ekip w kraju, grupa „Ready to battle” z Bydgoszczy. Trenowali i występowali razem – to była wielka motywacja do dalszej pracy. Ponadto, latem 2000 roku w ramach wymiany młodzieżowej grupa Butterfly wyjechała na trzytygodniowy obóz do Marburga w Niemczech, wspólnie z grupami „Ready to battle” z Bydgoszczy i „Dynamic steps” z Łodzi.

W lutym 2001 roku grupa z Piorunki otrzymała wyróżnienie na ogólnopolskim turnieju tańca Breakdance „The battle day” w Łodzi, a w kwietniu 2002 roku zdobyła IV miejsce w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu. W turnieju indywidualnym Rafał Witkowski zajął wtedy V miejsce a Łukasz Suflita był siódmy.

Grupa występowała na różnych imprezach, między innymi: na otwarciu Młodzieżowej Olimpiady Zimowej „Małopolska 2002”, podczas uroczystości otwarcia hali sportowej w Ksawerowie pod Łodzią, w czasie turnieju koszykówki w Pabianicach, na imprezie „Życie jest piękne” w Krakowie, wielokrotnie występowała w Bardejowie na Słowacji, i bardzo często w Krynicy – Zdroju.

Grupa Butterfly po wyjeździe instruktora tańca Macieja Miszkiela za granicę kraju rozpadła się. Paweł Janik, uczeń Macieja Miszkiela i lider nowej grupy, aktywnie zbierał młodych tancerzy, aby pasja, która zakorzeniła się w nim bardzo głęboko nie tylko  nie wygasła, ale była także inspiracją dla następnych pokoleń.  Jego determinacja i wytrwałość w działaniach sprawiły, że grupa Butterfly Crew  to obecnie bardzo wysoka półka – ostatni sukces w programie telewizji Polsat ,,Got to Dance’’, wysokie miejsca na turniejach i coraz częstsze występy na wielkich imprezach przyczyniają się do bardzo mocnej pozycji grupy na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W 2011 roku doszedł do ekipy Damian Sobolewski, obecny instruktor, trener i opiekun, który swoją pracę postanowił rozpocząć z najmłodszymi adeptami tańca. Bardzo szybko przyniosło to obfite owoce w postaci licznych grup, które powstały na terenie gminy Krynica-Zdrój, Muszyna, Grybów czy Nowy Sącz. Liczne wyjazdy na obozy, turnieje, wycieczki, wymiany w kraju jak i za granicą sprawiły, że wychowankowie grupy BF Crew tańczą na bardzo wysokim poziomie zajmując czołowe miejsca na turniejach najwyższej rangi.